Sagatavošanās ir tikai viens no kritērijiem, lai veiksmīgi aizvadītu šautriņu mešanas turnīrus. Tieši šī iemesla dēļ arī trenēšanos nevajadzētu uztvert tikai kā izklaidi, bet gan kā svarīgu sastāvdaļu no jūsu sasniegtā rezultāta. Kvalitatīva treniņspēle vienmēr būs balstīta uz risku un atlīdzību, jo līdzīgi kā turnīros, arī treniņos par pieļautajām kļūdām ir jāsoda, bet par precizitāti jāapbalvo! Jebkurš negatīvs rezultāts trenējoties izraisīs psiholoģisku reakciju galvā, kuru jūs nevēlēsieties atkārtot sacensību režīmā un otrādi – kvalitatīvs treniņš dos tikai pārliecību! Tāpēc spēļu sadaļā apskatīsim vairākas nopietnas treniņspēles, bet tajā pašā laikā novārtā neatstāsim arī spēles jautrai izklaidei!

BOB’S 27


Ievads
Ja šautriņu mērķa dubultais sektors jums ir spēles vājais posms, tad neuztraucieties, jo jūs tāds neesat vienīgais! Spēles nobeigumi vienmēr rada spiedienu un nervozitāti, tāpēc tas nekad nebūs viegls uzdevums, neatkarīgi no spēlēšanas līmeņa. Bet, ja vēlaties iegūt pārliecību un kļūt labāks tieši spēles nobeigumos uz dubultā sektora, tad "Bob’s 27" tev var palīdzēt! Tā ir treniņspēle, kuru radījis bijušais pasaules čempions Bobs Andersons un kā savulaik pats uzsvēris, šī spēle domāta nevis savu nobeigumu realizācijas prasmju pārbaudīšanai, bet gan to uzlabošanai. Šo spēli var spēlēt gan vienatnē, gan arī ir lieliski piemērota neierobežotam spēlētāju skaitam. Tiesa, spēlējot vairākiem spēlētājiem, šī spēle var izvērsties par jautru izklaidi, bet pamatā tā tomēr domāta priekš pilnveidošanās. Lieki piebilst, ka šī ir spēle, ko mūsdienās spēlē arī profesionāli šautriņu metēji, jo legu nobeigumu realizācija ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai veiksmīgi spēlētu spēli "501".
Noteikumi
Katrs spēlētājs spēli sāk ar 27 punktiem, kur tā uzdevums ir izmest 3 bultiņas uz katru no mērķa dubultajiem sektoriem secībā no 1 līdz 20 un mērķa centru nobeigumā. Ja spēlētājs ar vienu vai vairākām bultiņām trāpāt mērķa dubultajā sektorā, tad savam esošajam rezultātam pieskaita iemesto punktu skaitu. Piemēram, dubultais viens liks pieskaitīt 2 punktus, dubultais divi – 4 punktus, utt. Tikmēr, ja spēlētājs dubultajā sektorā netrāpāt nevienu no trīs bultiņām, tad šī sektora dubultā vērtība tiek atņemta no esošā rezultāta. Tātad, katrā piegājienā spēlētājs var gūt līdz pat trim dubultpunktiem vai arī zaudēt viena dubultā vērtību. Spēle noslēdzas, kad spēlētājs ir izmetis uz visiem mērķa dubultajiem sektoriem vai arī, ja kļūdu gadījumā spēlētāja rezultāts ir zem nulles. Iesācējiem nereti spēle var jau beigties pēc pieciem piegājieniem, kas ir minimālais piegājienu skaits spēlē, ja netiek trāpīts nevienā no mērķa dubultajiem sektoriem. Tāpēc šo spēli ir iespējams padarīt nedaudz elastīgu un kā alternatīvu var izmantot "nulles" noteikuma atcelšanu un turpināt skaitīt punktus arī gadījumā, ja punkti tik raiti nekrājas un aiziet mīnusu zonā. Lai arī šādu rezultātu sasniegt ir ļoti sarežģīti, lielākais iespējamais punktu skaits spēlē ir 1437 punkti, ko var sasniegt, katrā piegājienā visas trīs bultiņas trāpot attiecīgajā dubultajā sektorā.
Ieteikums: Spēlējot kā vienatnē, tā arī kopā ar draugiem punktus ir viegli skaitīt un atcerēties galvā, tomēr "Bob’s 27" ir treniņspēle un vairāk tendēta uz savu prasmju uzlabošanu. Šajā gadījumā ir vērtīgi savus rezultātus pierakstīt, lai vēlāk varētu salīdzināt, atrast sava snieguma nepilnības un analizēt, kuri dubultie sektori jums padodas labāk un kuri sliktāk. Pastāv iespēja, ka jūs regulāri nespējat gūt punktus uz vieniem un tiem pašiem sektoriem, bet visu pierakstot varētu redzēt, kur jums ir jāstrādā vairāk, lai savu spēli uzlabotu. Jo vairāk spēlēsiet, jo vairāk informācijas iegūsiet!